2018 Lineup!

Backyard Ale House
Friday – September 14 Saturday – September 15
8:30 PM Jordan Ramirez 8:30 PM Oakum
9:30 PM Ed Randazzo 9:30 PM Gabby Borges
10:30 PM Personal Blend 10:30 PM The Foxfires
11:30 PM Mother Nature’s Sons 11:30 PM Will Wood and the Tapeworms
12:30 PM The Charming Beards 12:30 PM Knuckledrag
The Keys
Friday Saturday
7:00 PM Asteria Falling 6:00 PM Crookshanks
8:00 PM The Mongols 7:00 PM Stay Loud
9:00 PM Brighter Days 8:00 PM Gold Steps
10:00 PM Send Request 9:00 PM Esta Coda
11:00 PM The Cryptid 10:00 PM Seven Story Fall
12:00 AM Talon Co. 11:00 PM E57
1:00 AM Contours 12:00 AM Cheap Seats
Thirst T’s Bar and Grill
Friday Saturday
6:00 PM Ed Allison 6:00 PM Joe Lombardo
7:00 PM Shock Value 7:00 PM Shamrock Duo
8:00 PM His Dream of Lions 8:00 PM AYYA
9:00 PM Always Undecided 9:00 PM Blind Choice
10:00 PM Static in the Attic 10:00 PM Piece of Mind
11:00 PM Sterling Koch and Freeway Jam 11:00 PM Reach for the Sky
12:00 AM Wayside 12:00 AM Crystal Clayton
1:00 AM Grapefruit Cannonball
On the Patio On the Patio
5:00 PM Frank Marcinkowski 5:00 PM EnjinzFire
6:00 PM Jason P Yoder 6:00 PM Teagan Edsell
7:00 PM Kyle Rebar 7:00 PM Bryan Brophy
Harry’s
Friday Saturday
7:00 PM Black Sage Project 7:00 PM Ill For the Road
8:00 PM Running Late 8:00 PM Mature Musical Pictures
9:00 PM Zayre Mountian 9:00 PM We Are Funhouse
10:00 PM Blinded Passenger (Reunion) 10:00 PM The Human Circuit
11:00 PM Project 90’s 11:00 PM The Boastfuls
12:00 AM Facing the Giants 12:00 AM The Boneflowers
Peculiar Slurp Shop
Friday Saturday
7:00 PM Tim Kropa 7:00 PM Spirit Houses
8:00 PM Eibes 8:00 PM Jay Luke
9:00 PM Tori Viccica 9:00 PM Sweetnest
Irish Wolf
Friday Saturday
6:00 PM 3 Love Records 6:00 PM The Crowning
7:00 PM Rob Santoro 7:00 PM Planning for Burial
8:00 PM Tier 15 8:00 PM (Damn) This Desert Air
9:00 PM Twisted Fantasy 9:00 PM Ripped Away
10:00 PM Doubting Thoma$ 10:00 PM Black Hole Heart
11:00 PM Alpha Audio 11:00 PM The Aegean
12:00 AM Gods of Space 12:00 AM Red Hymns
1:00 AM Sympotico

 

The Bog
Friday Saturday
7:00 PM Old Charades 6:00 PM Alex D. Key the Local Nuisance
8:00 PM Dead Air 7:00 PM SkyMagik
9:00 PM Mercy Gang 8:00 PM Pass Away
10:00 PM Doghouse Charlie 9:00 PM Alma Mater
11:00 PM The Russello Project 10:00 PM Screaming Infidelities: EMO Night
12:00 AM American Buffalo Ghost 12:00 AM Nappi Music
1:00 AM Second Suiter 10-Midnight ARTIST APPRECIATION PARTY
Sponsored by Great Lakes Brewing
The V Spot
Friday Saturday
6:00 PM Brad Kingsley 6:00 PM Stereotytans
7:00 PM Sic Vita 7:00 PM VICTIM
8:00 PM Three Imaginary Boys 8:00 PM Gutterlife
9:00 PM Dreamers, Like Us 9:00 PM The Holtzman Effect
10:00 PM Rahway 9:45 PM Lucas Hex
11:00 PM Graces Downfall 10:00 PM Traverse the Abyss
12:00 AM Behind the Grey 11:00 PM Idol hands
12:00 AM Destination West
1:00 AM Slapjaw
Ale Mary’s
Friday Saturday
10:00 PM Bright Shiny Objects Band 10:00 PM Merely players
11:00 PM Erich & Tyler Music Co. 11:00 PM Young Thieves
12:00 PM Anytime Soon 12:00 AM Black Tie Stereo
Crotti’s On Ash
Friday Saturday
8:00 PM Ellie Rose 8:00 PM Lauren Aminor
9:00 PM Eric Best 9:00 PM Katie Knight
10:00 PM Frank Abruzzini 10:00 PM Joe Craig
11:00 PM Jp Williams Blues Band 11:00 PM Madd Kat
12:00 AM Abby Vail 12:00 AM Anker
1:00 AM John Fedo 1:00 AM Grant Williams
Brew House and Back Room Bar
Friday Saturday
8:00 PM The Frost 8:00 PM Bryan Banks
9:00 PM Futures 9:00 PM Always Undecided
10:00 PM Fuzzy Mudd 10:00 PM Grayson Drive
11:00 PM Local Concern 11:00 PM Big Country – NEPA
12:00 PM The Family Ties 12:00 PM The Great Heights Band
Club Vibe
Friday Saturday
7:30 PM HD Tha Future 8:00 PM Holla Da Scholar
8:00 PM Phriend$ 8:30 PM Lucas Hex
8:30 PM Eprestige 8:45 PM J Wright
9:00 PM Illegal Seigal 9:30 PM iEnvy
9:30 PM Nate Williams 10:00 PM Ill ray the menance
10:00 PM Triforcemuzik 10:30 PM feverCEZER
10:30 PM Ace Waves 11:00 PM DJ Cryptic
11:00 PM JBONAX
New Penny
Friday Saturday
7:00 PM Black Horizon 6:00 PM Winola
8:00 PM Terrorize This! 7:00 PM Enda Vera
9:00 PM The Stash 8:00 PM The Scripts
10:00 PM Minus Fields 9:00 PM Hunter Alive
11:00 PM Monoceros 10:00 PM Completely Different Monster
12:00 AM Earthmouth 11:00 PM Supermassive
12:00 AM WeThePeople